طراحی سایت و سئو حرفه ای

برای نتیجه گیری بهتر در سئو سایت بهتر است از همان ابتدای کار و در مرحله طراحی سایت ، اصول سئو حرفه ای را بر روی سایت خود پیاده کرده و آن را بر اساس الگوریتم های موتور های جستجو مخصوصا گوگل طراحی و پیاده سازی کنیم.

رعایت اصول مربوطه در این مرحله باعث راحتی کار در ادامه برای ما خواهند شد به همین دلیل بهترین روش برای دستیابی به موفقیت در سئو سایت و دستیابی به رتبه‌های بالا در موتور جستجو مستلزم رعایت اصول فنی سئو در زمان طراحی سایت است. تجربه ثابت کرده، رعایت اصول فنی از ابتدای کار سبب می‌شود، سئو بسیار بیش از آنچه تصور می‌شود بازدهی داشته باشد.

بنابراین به کسب و کارهایی که به دنبال پیشرفت سریع هستند، توصیه می شود که اول از همه بر روی طراحی سایت با اصول سئو، جهت کسب و کار خود سرمایه گذاری کنند.

یکی از خدماتی که سئولایت ارائه می دهد طراحی وب سایت با استفاده از تکنولوژی های جدید با زیر ساخت لازم جهت بهینه سازی موتور جستجو است. در نظر گرفتن معیارهای سئو در همان مراحل ابتدایی طراحی وب سایت باعث شده که خیلی از هزینه ها جهت بهینه سازی کاهش پیدا کرده و در زمان لازم جهت قرار گرفتن در رتبه های بالا در صفحه نتابج موتورهای جستجو نیز صرفه جویی گردد. برای سفارش طراحی سایت با سئولایت در ارتباط شوید.

طراحی سایت بر اساس اصول سئو
طراحی سایت بر اساس اصول سئو

فاکتور های مهم در طراحی وب سایت بر اساس اصول سئو

 1. به کاربردن میکرو دیتاها یا همان اسکیما که در معرفی سایت شما به موتورهای جستجوگر خیلی اهمیت دارد.
 2. استفاده از هاست و سرور قوی زیرا قطعی سرور و بالا نیامدن سایت باعث افت رتبه سایت و در نتیجه تاخیر در سئو سایت می شود.
 3. سئو کردن کدهای php و جاوا اسکریپت ، css وhtml وب سایت
 4. سئو کردن تصاویر با استفاده تگ و ذخیره کردن عکس برای وب
 5. کاهش لینک های خروجی به عنوان مثال حذف لینک های افزونه ها و…
 6. زمان طراحی سایت با به چیدمان سایت بسیار اهمیت داد زیرا این کار باعث رضایت کاربر از ظاهر سایت می شود.
 7. ناوبری سایت در جذب کاربر اهمیت دارد زمانی که کاربر از ظاهر سایت خوشش بیایید مدام به آن سایت سر می زند.
 8. توضیحات متا وب سایت در طراحی سایت باید کاملا رعایت شود
 9. استفاده از بهترین کلمات کلیدی برای سئوی سایت
 10. طراحی ریسپانسیو سایت برای سازگاری با صفحات موبایل، تبلت و..
 11. رعایت نکات مهم در مورد لینک های داخلی، با بهینه سازی لینک های داخلی به سئوی سایت کمک بزرگی می شود.
 12. و نکات بسیار دیگری

برخی دیگر از فاکتور های سئو سایت که باید در طراحی سایت رعایت شود

در قسمت بالا ما فقط 11 مورد را ذکر کردیم در صورتی که بیش از 250 مورد وجود دارد که زمان طراحی وب سایت باید رعایت شود تا سایت بتواند به خوبی سئو شود. شما می توانید سئو سایت خود طبق اصول سئو را به سئولایت والگذار نمایید و یا اینکه طراحی سایت خود را به یک شرکت دیگری دهید که تخصص بالایی از سئو ندارد و فقط در حد الفبای سئو را برای شما ارائه میدهد.

برای انجام طراحی سایت طبق اصول سئو از طریق راههای زیر با ما در ارتباط باشید:

نمونه کارهای طراحی سایت و سئو تخصصی همزمان سئولایت:

 • طراحی و سئو سایت تعمیرات موبایل https://tamiratemobile.com
 • طراحی و سئو سایت تکنیک سرویس پارس https://technicservicepars.com
 • طراحی و سئو سایت پایان نامه جو https://payannamehjoo.com
 • طراحی و سئو سایت رهاورد نیرو https://rahavardniroo.com
 • طراحی و سئو سایت سئولایت https://seolight.net
 • طراحی و سئو سایت درآمد 724 https://daramad724.com

مزایای طراحی سایت بر پایه سئو

طراحی سایت بر اساس اصول سئو باعث رتبه بندی بهتر سایت و حضور در نتایج برتر موتور های جستجو خواهد شد . نتیجه ی این امر ورود بازدید کنندگان و مشتریان جدید از طرف موتور های جستجو و گسترش کسب و کار ما خواهند شد. با قرار گرفتن در رتبه های نخست جستجو این موتور های جستجو هستند که وظیفه ی تبلیغ و بازاریابی سایت و محصولات و خدمات ما را بر عهده می گیرند.

طراحی سایت سئو باعث تطابق هرچه بیشتر سایت ما با الگوریتم های موتور های جستجو شده و با هزینه ی بسیار پایین بهینه سازی سایت شما ، در رتبه های نخست نتایج جستجو قرار می گیرد. این کار باعث می شود موتور های جستجو (مخصوصا موتور جستجوی گوگل) به عنوان یک سایت منبع و مرجع اقدام به تبلیغ سایت شما کرده و ورود بازدیدکنندگان و مشتریان جدید از این طریق را فراهم می کنند. سئو سایت در کنار و همراه با سایر تکنیک های بازاریابی اینترنتی مانند: ایمیل مارکتینگ ( بازاریابی ایمیلی – ارسال ایمیل تبلیغاتی ) ، تبلیغات کلیکی ، بازاریابی شبکه های اجتماعی ، طراحی سایت برای برند سازی  و.. یکی از راهکارهای موثر در کسب موفقیت در فضای مجازی و طراحی سایت تجارت الکترونیک می باشد.

مزایای طراحی سایت همراه سئو

گامهای طراحی سایت طبق اصول سئو

بهتر است موارد زیر در همان ابتدای طراحی سایت با اصول سئو رعایت شود چون برخی مراحل در طراحی سایت، غیر قابل بازگشت است و نیازمند هزینه و وقت بسیار زیادی برای بهبود در نتایج و موفق شدن در سئو می باشد.

 

انتخاب کلمات کلیدی قبل از طراحی سایت

اولین گام در سئو سایت، طراحی سایت با انتخاب کلمات کلیدی می باشد. برای این کار ابتدا قبل از ساخت سایت باید تعدادی کلمات کلیدی تعیین کنیم که می خواهیم سایت ما در جستجوی این کلمات در صفحه نخست و نتایج ابتدایی موتور های جستجو قرار گیرد. سپس طراحی سایت خود را بر اساس این کلمات کلیدی پایه ریزی کرده و به این کلمات اهمیت بیشتری در طراحی بدهیم. در طراحی سایت با اصول سئو، کلمات کلیدی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و در حقیقت هدف ساخت سایت ما را تعیین می کنند.

استفاده از استاندارد های طراحی سایت با اصول سئو

استفاده از استاندارد های طراحی سایت با اصول سئو نیز بسیار موثر است. با استفاده از HTML5 و CSS3 می توان طرح های گرافیکی زیباتری ایجاد کرد. همچنین نمایش فیلم و عکس ها با کیفیت بالاتری انجام می شود. استاندارد های طراحی سایت می تواند شامل مواردی همچون افزایش سرعت لود صفحات، بهینه سازی و اصلاح کد های قالب سایت {عدم پیچیدگی کدها}، سادگیه شکل ظاهری سایت، مکان و نحوه ی قرار گیری کلمات کلیدی در منو ها، زیر منو ها، استفاده از ترکیب رنگی مناسب در ساخت سایت، راحتی دست یابی به مطالب مورد نظر توسط بازدید کننده و … می باشد.

استاندارد های طراحی سایت با اصول سئو
استاندارد های طراحی سایت با اصول سئو

تاثیر محتوای سئو شده در ابتدای راه اندازی سایت

رعایت سئو در مطالب اولیه ای که در سایت قرار میگیرد را نیز باید در نظر گرفت. شاید مهمترین اولویت موتورهای جستجو برای رتبه دهی وب سایت، مطالب و محتوا باشند. عدم استفاده از مطالب تکراری و بکارگیری مطالب جدید و جذاب در ابتدای طراحی سایت علاوه بر اینکه برای بازدید کنندگان و مشتریان سایت مهم است، این موضوع باعث می شود موتورهای جستجو سایت شما را به عنوان یک سایت تولید کننده محتوا شناسایی کرده و اهمیت بیشتری به آن بدهند.

 

سئولایت با بهره گیری از تیم قدرتمند سئو ، سایت های خود را براساس اصول سئو طراحی کرده و راه کسب نتایج برتر در جستجو ها را برای مشتریان خود هموار می کند. برای سفارش همین الان با ما تماس بگیرید.

سرعت لود صفحات در طراحی سایت و سئو

از تاثیر سرعت لود صفحات در طراحی سایت با اصول سئو نیز نباید غافل شد. این گزینه علاوه بر اینکه برای موتور های جستجو مهم بوده و یکی از معیار های رتبه بندی سایت در نتایج جستجو می باشد، برای کاربران نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و مخصوصا در کشور هایی که سرعت اینترنت آن ها پایین است ای مساله نقش مهمتری در جذب بازدید کنندگان در سایت ایفا می کند. تصاویر در طراحی سایت از مهمترین عوامل در سرعت لود صفحات سایت می باشند و باید به این نکته توجه داشت که در کنار حفظ جذابیت به صورت بهینه و طبق اصول و استاندارد های طراحی سایت از آن ها استفاده کرد.

ساختار پیوندی و آدرس دهی سایت قابل خزش

وجود ساختار پیوند قابل خزش که به Crawler های موتورهای جستجو اجازه می دهند در مسیر سایت برای یافتن تمامی صفحات حرکت کنند، امری کاملاً ضروری است. هزاران هزار سایت در ساخت و سازماندهی ناوبری خود دچار اشتباه می شوند و همین امر باعث می شود موتورهای جستجو نتوانند به تمام محتوای آن ها دسترسی داشته باشند.

از آنجایی که موتورهای جستجو آدرس ها را در نتایج نشان می دهند، استفاده درست از آنها می تواند بر روی نرخ کلیک و دیده شدن سایت تاثیر بگذارد. این آدرس ها همچنین برای رتبه بندی صفحات مورد استفاده قرار می گیرند و آنهایی که نامشان در برگیرنده کوئری های جستجو است در کل، عملکرد بهتری نسبت به سایر سایت ها دارند.

حجم سایت در طراحی وبسایت و سئو

نکته‌ی مهم دیگر در اجرای همزمان سئو و طراحی سایت، حجم سایت است. حجم سایت که اثر مستقیم و مهمی در سئو دارد، عاملی است که بهبود آن پس از پایان طراحی سایت کاری به مراتب سخت‌تر از زمان طراحی سایت است.

در هنگام طراحی سایت‌ هایی که هدف سئو داشته باشند، ممکن است قالب گرافیکی طراحی شده به شیوه‌ای انتخاب و طراحی شود که باعث شود حجم سایت تا حد امکان پایین باشد. ولی کاهش حجم سایتی که قبلا طراحی شده است ممکن است مستلزم هزینه‌ی مجدد برای بازطراحی یا تغییرات گسترده باشد. بنابراین، بهترین روش برای سئو موفق، در نظر گرفتن آن در هنگام فرآیند برنامه‌ریزی، طراحی قالب و طراحی فنی سایت است.

 

برخی ویژگی های سئو بعد از طراحی سایت به سختی اصلاح می شوند!

برخی ویژگی‌های سئو مانند ساختار پیوندهای سایت، جزئی از ساختار پایه‌ای سایت هستند و اگر از ابتدای کار با دید بهینه نسبت به طراحی آن اقدام نشود، تغییر دادن آن در آینده سبب می‌شود رتبه‌های به دست آمده و تلاش‌های انجام شده در گذشته از بین بروند. مشکلاتی که در این بین ممکن است بوجود آید مشکل چندگانگی نتایج در گوگل (کنیبالیزیشن) و تقسیم نادرست قدرت در بین صفحات است، و یا بالا آمدن یک صفحه اشتباهی در نتایج گوگل و دهها مشکل دیگر در زمینه ادرس صفحات.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید